- Tuotteesi
Ostoskori on tyhjä!
Johnson & Johnsonin tuottamat 1-Day Acuvue Moist for Astigmatism ovat hajataitteisuutta korjaavat kertakäyttöpiilolinssit. Linssit ovat suunniteltu niin, että seuraavat silmien liikunta erityisen hyvin. Tämä takaa, ettei näkökenttä, riippumatta aktiviteetistä, huonone.
Linssien tehon salaisuus on Accelerated Stabilisation Design (ASD) – teknologia. Se kohdistaa linssin nopeasti silmään laiton jälkeen ja pitää linssin paikoillaan koko päivän aikana, jotta voit nauttia kirkkaasta ja vakaasta näöstä kovassakin menossa.
Ainutlaatuinen LACREON-teknologia lukitsee kosteutta säilyttävän ainesosan linssiin niin, että luonnollinen kosteus säilyy päivän loppuun. 1-Day Acuvue Moist for Astigmatism-linsseissä on tehokas UV-suoja, ja niihin kuulu myös kertakäyttölinssien mukavuus, puhtaus ja kätevyys.